Radość i zachwyt klienta są bezcenne.
Wywiad z Jackiem Anyszkiewiczem

Radość i zachwyt klienta są bezcenne

Rozmowa z Jackiem Anyszkiewiczem, współtwórcą firmy Katyushka Art Dolls

Maciej Bielak: Jak rozpoczęła się Pańska przygoda z biznesem?

Jacek Anyszkiewicz: Razem z moją żoną Kasią, z którą wspólnie tworzyliśmy firmę, wiedzieliśmy, że poza pracą na etacie należy robić coś więcej, aby się wybić. Mieliśmy i nadal mamy bardzo dużo pomysłów, które powoli będziemy realizować. Na poważnie przygoda rozpoczęła się pod koniec roku 2015, kiedy Kasia zrezygnowała z pracy na etacie i założyła działalność gospodarczą. Wcześniej mieliśmy już trochę wybadany rynek i wiedzieliśmy, że mamy szansę. Trzeba było tylko podjąć ten odważny – jak na polskie realia – krok.

Jest Pan współtwórcą firmy Katyushka Art Dolls zajmującą się produkcją lalek. Dlaczego zdecydował się Pan na taką branżę?

Katyushka Art Dolls to nie jest typowa produkcja, nie ma tutaj taśmy, na której powstają lalki. W miesiącu powstaje zaledwie kilka–kilkanaście sztuk. Myślę, że można tutaj użyć stwierdzenia, że są to małe dzieła sztuki, których powstanie trwa wiele godzin. Taka branża pozwala się spełnić Kasi, która może rozwijać i wykorzystywać swój talent rzeźbiarsko-malarski do zarabiania pieniędzy.

Lalki to dość mocno oblegany rynek. Czym wyróżniają się Wasze produkty na tle licznej konkurencji?

Nasze lalki i figurki robione są od podstaw przez nas. To jest nasz pomysł i w 100% ręczne wykonanie. Wszystkie nasze lalki mają swój charakter, a każda jest inna – nie ma dwóch takich samych.

Jak powstają Wasze lalki?

Wszystko najpierw powstaje w głowie Kasi. Ona wymyśla i szkicuje to, co ma powstać. Następnie na podstawie szkicu Kasia z masy rzeźbiarskiej wykonuje rzeźbę każdego elementu. Z gotowej rzeźby przygotowuje się silikonową formę, która pozwala później na wielokrotne odlewanie z żywicy poliuretanowej tego elementu. Surowe elementy następnie są malowane i składane w całość.

Kto stanowi grupę docelową firmy Katyushka Art Dolls?

W tej chwili są to przede wszystkim kolekcjonerzy i osoby z fantazją, które chcą mieć coś fajnego i wyjątkowego.

Jakimi wartościami kieruje się Pan w biznesie?

Radość i zachwyt klienta są bezcenne!

Co uważa Pan za swój największy sukces biznesowy?

Myślimy, że czas prawdziwych sukcesów dopiero nadejdzie. Wiemy, że to, co robimy, się podoba – świadczą o tym opinie klientów oraz zainteresowanie mediów. Niewątpliwym sukcesem jest sprzedaż naszych lalek klientom na całym świecie.

A co uważa Pan za swoją największą porażkę w biznesie?

Może to nie porażka, ale mogliśmy zacząć wcześniej.

Jakie ma Pan plany na najbliższą przyszłość dotyczące firmy Katyushka Art Dolls?

Pomysłów mamy masę. Lalki będą większe i pojawią się produkty dla dzieci – figurki i książeczki. Chcemy nakręcić filmy z wykorzystaniem techniki animacji poklatkowej. Planujemy również wystawy w jakichś ciekawych miejscach.

I ostatnie pytanie: jakie są 3 najważniejsze porady, jakich udzieliłby Pan początkującym przedsiębiorcom?

Robić to, co się lubi, robić to jak najlepiej i być cierpliwym.

Zdjęcie przedstawia jeden z produktów firmy Katyushka Art Dolls

Chcesz więcej takich inspirujących treści?

Zapisz się na "prawdopodobnie najlepszy" (zdaniem Czytelników)
newsletter biznesowy w Polsce!

Redakcja

Autor: Redakcja

Maciej Bielak - Coraz Lepszy Redaktor. Z wykształcenia jest historykiem i politologiem, a z zamiłowania dziennikarzem. Jego największym hobby jest muzyka jazzowa. Poza tym jest miłośnikiem reportażu i literatury rosyjskiej. Na portalu CorazLepszaFirma.pl pisze artykuły i przeprowadza wywiady.

6 maja 2016     Wywiady