Prawo i podatki

Mało który przedsiębiorca lubi zagłębiać się w skomplikowane przepisy związane z prawem i podatkami. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku znajomości prawa odnoszącego się do prowadzenia firmy, bo „nieznajomość prawa szkodzi”.

Niedopilnowanie kwestii prawnych może wpakować Ciebie i Twój biznes w poważne tarapaty. Z kolei dobra orientacja w przepisach prawa może też przynieść Ci wymierne korzyści. Jeśli będziesz wiedział, jak zmniejszyć podatki, które musisz płacić jako przedsiębiorca, będziesz mógł przeznaczyć więcej pieniędzy na rozwój firmy. W tekstach z tej kategorii podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Znajdziesz tutaj artykuły na takie tematy jak:

  • Optymalizacja podatkowa. Pomimo zakusów rządzących optymalizowanie obciążeń podatkowych jest w Polsce dozwolone. Na szczęście dla przedsiębiorców prawo dopuszcza różne sposoby legalnego zmniejszenia podatków odprowadzanych do Skarbu Państwa (np. przejście na podatek liniowy). W poniższych tekstach radzimy, jak obniżyć podatki zgodnie z prawem.
  • Optymalizacja ZUS. Składki odprowadzane do ZUS-u stanowią dużą część kosztów stałych (ponoszonych niezależnie od wielkości zysku firmy). Te koszty również można optymalizować, jeśli robi się to zgodnie z prawem. Jak tego dokonać? Odpowiedź znajdziesz w tej kategorii.
  • Klauzule niedozwolone. Niezgodne z prawem zapisy w regulaminach sklepów są współcześnie prawdziwą plagą. Wystarczy jeden błąd w regulaminie, by pierwsza lepsza osoba mogła podać sklep do sądu. A sądy w tego typu rozprawach rzadko przyznają rację sprzedawcom… Z artykułów zamieszczonych w tym dziale dowiesz się, jak uniknąć klauzul niedozwolonych w Twoim biznesie.

Zapraszamy do lektury!

Prawo i podatki - artykuły