Zarządzanie kryzysami

Kryzys w firmie może wystąpić w każdej chwili. W biznesie może pojawić się wiele trudnych sytuacji – od nagłej choroby pracownika, przez opóźnienia w dostawach aż po groźbę niewypłacalności. Każdy kryzys trzeba jak najszybciej przezwyciężyć, bo w przeciwnym razie firma może bardzo szybko upaść.

Zarządzanie w kryzysie jest trudne jeszcze z jednego powodu. Kiedy występuje kryzys, mamy tendencję do panikowania. A kiedy przedsiębiorca wpadnie w panikę, ciężko jest mu zapanować nad własnymi emocjami, nie mówiąc już o panowaniu nad firmą.

Kryzys można pokonać, jeśli umie się zarządzać firmą w sytuacji kryzysowej. W tej podkategorii podpowiemy Ci, jak to robić. Z poniższych artykułów dowiesz się m.in.:

  • Jak rozpoznać kryzys. O tym, że firma znalazła się w sytuacji kryzysowej, może świadczyć występowanie określonych zjawisk. Co może być symptomem kryzysu? Tego dowiesz się z tekstów w tej podkategorii.
  • Jak pokonać kryzys. Kryzys można przezwyciężyć, o ile umie się odpowiednio postępować. Jeśli w firmie istnieją wypracowane reguły postępowania w sytuacji kryzysowej, to większe są szanse na to, że kryzys zostanie szybko zażegnany. Poniżej doradzimy Ci, co robić, żeby jak najszybciej wyciągnąć biznes z kryzysu.
  • Jak wdrażać zmiany w trakcie kryzysu. Żeby wyprowadzić firmę z kryzysu, nierzadko trzeba wprowadzić pewne zmiany. Dobrze przeprowadzone zmiany mogą sprawić, że biznes wyjdzie z kryzysu wzmocniony. W tym dziale podpowiemy Ci, jak dokonać zmian w sytuacji kryzysowej w taki sposób, żeby wzmocnić swoją firmę.

Mamy nadzieję, że dzięki tym artykułom zarządzanie kryzysowe stanie się dla Ciebie prostsze, a Twoja firma wyjdzie zwycięsko z każdej trudnej sytuacji.

Zapraszamy do lektury!

Zarządzanie kryzysami - artykuły

Komunikacja kryzysowa – jak ją prowadzić?

Komunikacja kryzysowa – jak ją prowadzić?

Autor: Redakcja

Kryzys może wystąpić w każdej organizacji, dlatego trzeba być przygotowanym na jego nadejście, żeby jak najszybciej pokonać negatywne skutki kryzysu. Jednym z narzędzi pomagających [...]